Napjainkban a hackertámadások 91%-a tömeges vagy célzott adathalász e-mailekkel kezdődik. A támadók ezekkel az e-mailekkel az emberek érzelmeit és ösztönös cselekvését használják ki, hogy rosszindulatú mellékletek megnyitására vagy hitelesítő adataik megadására vegyék rá a felhasználókat, aminek következtében az egész vállalat sebezhetővé válhat.
A kockázatok egyértelműek, ezért a vállalatoknak fel kell készülniük a hatékony védekezésre. Erre a leghatékonyabb módszer az adathalászat témájára összpontosító tudatosító program lebonyolítása, amelynek során a munkatársak egy biztonságos, tanulási célú környezetben gyakorolhatják az adathalász e-mailek azonosítását, valós következmények nélkül.
Egy ilyen tudatosító program az alábbi előnyöket kínálja cégének:
- Az adathalász támadásokkal szembeni sérülékenység megismerésével felmérheti a kockázatot.
- A biztonsági szempontból kockázatos gyakorlatok megszüntetését célzó képzésekkel csökkentheti a kockázatokat.
- A kapott adatok révén számszerűsítheti az adathalász támadások észlelésére és jelentésére vonatkozó képességet.
- Jobban tudatosíthatja a munkavállalókban, hogy miért fontos jelenteni az ilyen támadásokat, így javíthatja az észlelési arányt.
Az adathalászati tudatosító program öt lépése
- 1. lépés: Adathalászat-szimulációs teszt végrehajtása a vállalatra szabott sablon használatával
A bizalomra épülő támadási teszt első lépéseként szakértőink elemzést készítenek a vállalat felhasználóiról belső információk alapján. Ezután a felelős személlyel egyeztetve létrehoznak egy hamis weboldalt és e-mailt.
- 2. lépés: Jelentés a szimuláció eredményeiről
A szimuláció végrehajtása után részletes jelentés készül a felhasználók viselkedéséről és tevékenységéről.
- 3. lépés: Kiberbiztonsági tudatosságot erősítő képzések
Szakértőink útmutatót készítenek, és részletesen bemutatják, hogy a felhasználók hogyan tudták volna felismerni, hogy az e-mail hamis volt, és mit tehetnek, ha mégis egy kártékony mellékletre kattintottak.
- 4. lépés: Második adathalászat-szimulációs teszt a vállalatra szabott, frissített sablon használatával
A képzés után ajánlott egy második szimulációt is végezni az eredmények visszamérésére.
- 5. lépés: Jelentés a szimuláció eredményeiről
A második jelentés segít a biztonságos munkavégzés alapelveinek hangsúlyozásában és a felhasználók ismereteinek elmélyítésében.
Ha a program felkeltette érdeklődését, kérjen időpontot egy konzultációra szakértőinkkel! Az oktatás és a tudatosság kulcsszerepet játszik a kiberbiztonságban, és különösen igaz ez az adathalász támadásokra. Informatív és hasznos képzésünk segítségével munkatársai képesek lesznek felismerni a gyanús e-maileket, ellenőrizni a tényleges feladójukat, sőt, akár az e-mailekben szereplő hivatkozások érkezési oldalát is – anélkül, hogy rákattintanának. A gyakorlati elemzéseknek köszönhetően mindenki ismerni fogja a legfontosabb teendőket, így cége jobban védett lesz az adathalász támadásokkal szemben.