A felhős megoldások már rengeteg szervezetet meggyőztek, azonban egyre nehezebb eligazodni a különböző szolgáltatók által nyújtott lehetőségek között. A Noventiq a legnagyobb felhős szolgáltatók partnereként segít megérteni és kiválasztani a legjobb megoldásokat, amelyek ügyfeleink igényeihez tökéletesen illeszkednek.
És miért érdemes a felhőre fogadni?
- Az első érv pénzügyi: a modern rendszerek beruházás nélkül azonnal igénybe vehetők, fizetni pedig a használattal arányosan kell. A nagy felhős szolgáltatók közötti árverseny miatt a méretgazdaságosság előnye az ügyfeleknél csapódik le, a felhős használat még hosszú távon is versenyképes az on-premises megoldásokkal.
- A második fontos érv a hatékonyságra vonatkozik: a klasszikus telephelyi környezetben történő üzemeltetés üzleti szempontból kis hozzáadott értéket, de rendkívüli kockázatot képvisel: egy leállás vagy egy biztonsági incidens ma már a céget is magával tudja rántani. A Noventiq által ajánlott felhős szolgáltatóknál kimagasló képességű csapatok dolgoznak 24/7 a magas rendelkezésre állás és a biztonságos üzemeltetés biztosításán, így az ügyfelek szakemberei fókuszálhatnak arra, ami igazi értéket teremt: az üzleti igények jobb kiszolgálására.
- Nem mellékes, hogy a nagy szoftverházak már jó ideje kiemelt prioritásként kezelik a felhőt, így ma már általános, hogy az új, áttörő fejlesztések előbb felhős kontextusban mutatkoznak be, on-premises kiadásban pedig csak késve, vagy egyáltalán nem jelennek meg. Így ha élvonalbeli megoldásokat szeretnénk használni, legyen az mesterséges intelligencia vagy az új adatbázis-kezelő, sokszor a felhő nyújtja a legjobb, legteljesebb megoldást.
Szoftvert szolgáltatásként, felhőből
Talán semmi nem fogja meg jobban a felhő előnyeit, mint az általunk is kínált Microsoft Office 365 és a felhő-alapú irodai programcsomagok. Az Office-csomag elérhető tradicionális helyben telepített formában is, de a felhős verzió kínálja azt a felhasználói élményt és képességeket, amelyeket ma a munkavállalók elvárnak: fejlett csoportmunka-funkciók, teljes hozzáférés mobileszközökről (és akár otthonról), mindez a ma elvárható biztonsági képességekkel felvértezve.
A felhős megközelítés pedig már a biztonsági területen is előre tört, szokatlan mellékhatással: a használat-alapú számlázásnak köszönhetően immár a kis és közepes vállalkozások is meg tudják engedni maguknak a nagyvállalati képességeket, a mobileszköz-menedzsmenttől a single sign-on, többfaktoros beléptetés, RBAC (role-based access control) és végpontvédelem területén is.
Villámgyorsan igénybe vehető infrastruktúra
A SaaS mellett az IaaS és PaaS (infrastruktúra, illetve platform mint szolgáltatás) is népszerű - nem csak a teljes felhőbe költözéskor, hanem a meglévő infrastruktúra rugalmas kiegészítésére is igénybe vehető. Kiváló kezdő lépés például a külső helyszínt használó biztonsági mentések elhelyezésére vagy a vészhelyzeti helyreállítás (disaster recovery) esetére felhős megoldást bevetni - de a terhelési csúcsok enyhítésére is kiváló megoldás lehet az IaaS.