A digitalizáció (hasonlóan a felhőhöz) sokkal hamarabb lett hívószó a marketingben, mint mindennapi valóság. De ma már a fodrászszalonoktól a gázgyárig mindenhova betette a lábát a technológia - hol a piaci verseny, hol a jobb ügyfélélmény miatt válnak szükségessé a digitális megoldások.
A Noventiq-t globális jelenléte teszi egyedivé, cégünk még egészen szűk szegmensekben is ismeri már az iparági best practice-eket és a máshol már megszerzett tapasztalatokból a hazai ügyfelek számára is tud meríteni. A globális elérés a beszállítók kiválasztásában is előnyt jelent, a cég az egyes vertikumok számára a legjobb megoldások közül válogat ügyfelei számára.
Néhány példa a portfólióból:
Az elmúlt években igazi áttörést sikerült elérni a gépi látásban, a kamerák ma már egészen komplex kérdésekre is választ tudnak adni. A kihívást most az jelenti, hogy hogyan lehet az így kinyert információt beépíteni üzleti folyamatokba. A Noventiq más ISV-kkel együttműködve olyan rendszereket hoz létre, amelyek például az építési területekre való belépés előtt ellenőrzik a védőfelszerelés viselését, vagy épp a bevásárlóközpontokban a látogatók becsült nemére és életkorára szabott hirdetéseket jelenítenek meg - de ugyanígy alkalmas a megoldás a gyártósorról kikerülő termékek minőségellenőrzésére is.
Kelet-európai fejlesztés is szerepel már a cég kínálatában, amellyel a sorban állást is meg tudja könnyíteni a digitalizáció. A mobilon keresztül elérhető szolgáltatás úgy váltja ki a sorszámhúzást és a várakozást, hogy javítja a felhasználói élményt és a telepített infrastruktúrába sem kell beruházni.
Szintén regionális fejlesztés a webshopok számára kínált intelligens keresődoboz, amely jobb ügyfélélményt kínál a betérő virtuális vásárlóknak - és gigantikus adathalmazt a weboldal működtetőjének. A prediktív szövegbevitel segít megtalálni pontosan azt a terméket, amit a vásárló keres, ha pedig nincs épp a kínálatban, akkor a legjobb helyettesítőt.
Az informatikai rendszerek üzemeltetése és felügyelete ma sem számít megoldott problémának: a fejben megtervezett architektúra és a valóság közötti különbségek így legtöbbször csak hiba esetén ütköznek ki. Az új generációs megoldások már ebben is tudnak segíteni, például a hálózati forgalomba, a virtualizált környezetbe és a futó alkalmazások működésbe nyújtanak mély betekintést, akár több ezer virtuális szenzor adatait használva.