2022. októbere óta a Softline Noventiq márkanév alatt folytatja működését.
A felhő alapjaiban változtatja meg a technológiai erőforrások beszerzésének és felhasználásának módját a vállalatoknál. A felhő lehetővé teszi, hogy az erőforrások kiépítése és felhasználása igény szerint, csak a szükséges mértékben történjen meg. Bár a felhő egyedülálló rugalmasságot kínál a kialakítási lehetőségek terén, a szervezeteknek átfogó és bevált módszertanra van szükségük a felhős technológiák bevezetéséhez. A Cloud Adoption Framework megfelel ezeknek az elvárásoknak. A keretrendszer gyakorlati útmutatása alapján a szervezetek egyszerűbb módon haladhatnak végig a felhőbe vezető úton, és gyorsan megvalósíthatják a kívánt üzleti eredményeket.
Felhőbevezetési stratégia kidolgozása
A felhő által biztosított módszerekkel a vállalatok fokozhatják agilitásukat, költségeket takaríthatnak meg, lerövidíthetik a piacra lépés folyamatát, és új piacokra léphetnek be. A felhőstratégia dokumentálásával az érdekeltek és a műszaki szakemberek is pontosan láthatják a felhő bevezetéséből adódó előnyöket. A legtöbb nagyvállalat képzésekkel, informatikai és felhős felmérésekkel, belső elemzésekkel, valamint az ütemterv felvázolásával kezd hozzá a folyamathoz. Mindehhez nélkülözhetetlen a szervezet rövid és hosszú távú céljainak ismerete. A szervezetek meghatározzák és dokumentálják mind a migrációval, mind az innovációval kapcsolatos motivációkat, az általuk képviselt üzleti érték azonosításával alátámasztják a változás létjogosultságát, majd egyértelmű üzleti eredményeket tűznek ki célul az átláthatóság és az elkötelezettség fokozása érdekében. A bevezetési stratégia kidolgozása során segítséget nyújtunk a digitális átalakulás iránti motiváció megfogalmazásában, az elérni kívánt legfontosabb üzleti célok meghatározásában és alátámasztásában, valamint az MVC- vagy POC-projektek fejlesztésében.
Felhőbevezetési terv kialakítása
A felhőbevezetési tervek a felhőbevezetési stratégiában megfogalmazott törekvéseket és célokat alakítják át megvalósítható tervvé. A felhőbe költözésért felelős, közösen tevékenykedő csapatok számára a felhőbevezetési terv útmutatást nyújt a technikai törekvések megvalósításához és összehangolásához az üzleti stratégiával. A felhőbevezetési terv kialakításának legfontosabb lépései: a mintául szolgáló üzleti eredmények áttekintése, az elérni kívánt üzleti eredmények megvalósítását legjobban elősegítő tanulási mutatók meghatározása, végül pedig az eredményekkel és a tanulási mutatókkal összhangban álló pénzügyi modell meghatározása. Digitális vagyonuk racionalizálását követően a szervezetek kidolgozhatják saját felhőbevezetési tervüket. Segítséget nyújtunk a szervezeti és üzleti célok definiálásához és a felhőbevezetési tervvel való összehangolásához, a szükséges szakemberek felvételéhez és a munkatársak képzéséhez, a minősítések megszerzéséhez, valamint a felhőbevezetési terv kidolgozásához.
A környezet felkészítése a felhőbevezetési tervre
A felhőbe költözés olyan stratégiai változást jelent, amely az üzleti döntéshozóktól és a felhasználóktól egyaránt aktív közreműködést igényel. Mielőtt hozzálátna az Azure szolgáltatásaira épülő megoldások kialakításához és üzembe helyezéséhez, meg kell győződnie róla, hogy a környezet készen áll erre. A készségek meghatározásával, a felkészülés támogatásával és az ún. fogadókörnyezet („land zone”) kialakításával segítséget nyújtunk a környezet felmérésében, az elérendő megoldás kialakításában és ellenőrzésében, az alapvető szolgáltatások üzembe helyezésében, a bevált gyakorlatok érvényesítésében, a kockázatok azonosításában, a kockázatenyhítési terv kialakításában, valamint a projekt ütemezésében és a kommunikációs terv kidolgozásában.
Felhőbevezetés: felhőbe költözés vagy innováció?
A nagyvállalati szintű felhőbevezetési tervek olyan informatikai szolgáltatásokra, workloadokra is kiterjednek, amelyek nem indokolnak jelentős ráfordításokat és új üzleti logika kialakítását. Ezek felhőbe költöztetése többféle megközelítéssel is megvalósítható: a felhőbe való egyszerű áthelyezés („lift & shift”) mellett szóba jöhet a felhőben való optimalizálás („lift & optimize”), illetve a modernizálás is. Ezek mindegyike különböző migrációs módszert jelent. A Cloud Adoption Framework segítségével a felhőbe való költözés folyamatát a migrációs koncepció igazolásával és tesztelésével, az adatközponti „migration factory” kialakításával, a bevált gyakorlatok érvényesítésével és a folyamatok fejlesztésével támogatjuk.
Minden informatikai portfólió tartalmaz olyan szolgáltatásokat és ötleteket, amelyek jelentősen javíthatják az adott vállalat piaci helyzetét. A legtöbb felhőbevezetési kezdeményezés a meglévő szolgáltatások migrálására és modernizálására összpontosul. A legnagyobb üzleti értéket azonban az innováció biztosítja. A felhőbevezetéshez társuló innováció új technikai képességeket és szélesebb üzleti lehetőségeket tud kibontakoztatni. A felhőre épülő innovációs folyamatot innovatív felhőmegoldások kidolgozásával és megvalósításával, részletes forgatókönyvekkel, a bevált gyakorlatok érvényesítésével és a folyamatok fejlesztésével támogatjuk.
Irányelvek és felhőmenedzsment a Microsoft Cloud Adoption Framework segítségével
A Cloud Adoption Framework üzemeltetési módszertanjának célja a folyamatos üzleti megtérülés maximalizálása a stabilitás és az üzemeltetési költségek megfelelő egyensúlya révén. Amikor egy vállalat a felhőbe költözteti alkalmazásait vagy új alkalmazásokat helyez üzembe, fontos, hogy gondoskodjon a felhőkörnyezetre vonatkozó irányelvek meghatározásáról és felügyeletéről is. A Cloud Adoption Framework irányelvei meghatározzák az ezzel kapcsolatos legfontosabb területeket. Az egyes területekhez más-más típusú kockázatok tartoznak, amelyeket minden vállalatnak megfelelően kezelnie kell a felhőszolgáltatások növekvő használata során. Számos megoldást kínálunk a felhőben történő üzemeltetéshez is, például bevált felhőbiztonsági gyakorlatokat, szabályzatok és a megfelelőség kezelését, felhős optimalizálást, felhőinformatikai folyamatkezelést, valamint szolgáltatásfejlesztési kezdeményezéseket. Emellett proaktív monitorozási és incidenskezelési, konfiguráció- és változáskezelési, DevOps CI/CD-pipeline alapú kiadáskezelési, valamint kapacitástervezési szolgáltatásokat is nyújtunk.
Minősített Azure Expert MSP Partner
A Softline 1994 óta a Microsoft globális partnere. 2002-ben elnyertük a redmondi vállalat LSP (Licensing Solution Provider) partneri címét, amely immár a világ 30 országában érvényes, és a Microsoft 20 partneri kompetenciájából 18-at szereztünk meg. A Softline hivatalos Azure Expert MSP Partnerként számos szolgáltatással áll ügyfelei rendelkezésére, így többek között adatközpont-felmérést és -migrációt, alkalmazás- és adatmodernizációt, DevOps-szolgáltatásokat, 7x24 órában folyamatosan elérhető felhőüzemeltetési és felhőbiztonsági műveleti központot, valamint felhőirányítási szolgáltatásokat is kínál.